Venlose Voetbal Vereniging Venlo - Almere City Football Club 3-0 (2-0). Liga - 1. kolejka

5 sierpnia na Seacon Stadionie – De Koel odbyło się spotkanie 1. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami VVV-Venlo i Almere City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VVV-Venlo 3-0.

5 sierpnia  na Seacon Stadionie – De Koel odbyło się spotkanie  1. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami VVV-Venlo  i Almere City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VVV-Venlo 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka VVV-Venlo wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sytuację bramkową stworzył Rick Ketting.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VVV-Venlo w siódmej minucie spotkania, gdy Kees de Boer strzelił pierwszego gola. W 18. minucie za Dannego Posta wszedł Marcelencio Esajas.

W 31. minucie sędzia przyznał kartkę Nordinowi Bakkerowi z drużyny Almere City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VVV-Venlo w 32. minucie spotkania, gdy Sven Braken zdobył z karnego drugą bramkę. W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcelencia Esajasa z Almere City, a w 45. minucie Nicka Venemę z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Simon Janssen, piłkarz VVV-Venlo. W 66. minucie Carl Johansson został zmieniony przez Yahcuroo Roemera, a za Thijme Verheijena wszedł na boisko Joep Kluskens, co miało wzmocnić drużynę VVV-Venlo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tijmena Wildeboera na Jeredego Hiltermana.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Almere City Damian van Bruggen. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze VVV-Venlo: Sven Braken, Nick Venema, Richard Sedlacek, na ich miejsce weszli: Ozcan Yasar, Levi Smans, Jens Jacobs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Polla, Iliasa Alhafta, Hamdiego Akujobiego zajęli: Manel Royo, Layee Kromah, Niciano Grootfaam.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Richardowi Sedlackowi, zawodnikowi VVV-Venlo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Przewaga jedenastki Almere City w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom VVV-Venlo, natomiast zawodnikom Almere City przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.