TOP Oss - SC Telstar 1-4 (0-2). Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie

16 stycznia na Frans Heesen Stadion odbył się mecz 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Telstara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Telstara 4-1.

G. Plet 27',48',65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków drużyna FC Oss wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Telstara pokazała swoją wyższość. W trzeciej minucie bramkę zdobył Shayne Pattynama.

Zespół FC Oss ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Glynor Plet. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Gyliano van Velzen.

W 29. minucie Philippe Rommens został zmieniony przez Marta Remansa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Oss wyszła w zmienionym składzie, za Lorenza Piquégo wszedł Olivier Rommens.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie Glynor Plet ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-3. Przy strzeleniu gola asystował Daniel Adshead.

Niedługo później trener Telstara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Welat Cagro, a murawę opuścił Tom Overtoom. W tej samej minucie Anthony Berenstein został zmieniony przez Yaëla Liesdeka, co miało wzmocnić zespół Telstara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Casa Petersa na Dennisa van der Heijdena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Telstara w 65. minucie spotkania, gdy Glynor Plet strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Yaël Liesdek.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 89. minucie gola pocieszenia strzelił Mart Remans. Bramka padła po podaniu Dennisa van der Heijdena.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Ilias Bronkhorst
46′ Lorenzo Piqué
Frank Korpershoek81′
65′ Cas Peters
Daniel Adshead
29′ Philippe Rommens
Marouan El Ouardani
29′  89′ Mart Remans
Yaël Liesdek63′
46′ Olivier Rommens
Niels van Wetten81′
Lars Hutten
Rashaan Fernandes74′
65′ Dennis van der Heijden
Sebastian Guerra Soto

Roscello Vlijter81′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka FC Oss wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.