TOP Oss - Go Ahead Eagles 0-4 (0-1). Liga holenderska - 27. kolejka Eerste Divisie

5 marca na Frans Heesen Stadion odbył się pojedynek 27. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Eagles'u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eagles'u 4-0.

G. Botos 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka Eagles'u wygrała aż 20 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eagles'u w 42. minucie spotkania, gdy Jacob Mulenga strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Bas Kuipers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Eagles'u.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Eagles'u, zdobywając kolejną bramkę. W 47. minucie wynik na 0-2 podwyższył Antoine Rabillard. Asystę przy golu ponownie zaliczył Bas Kuipers.

W 53. minucie Livio Milts został zastąpiony przez Justina Mathieu.

W 56. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Antoine Rabillard z Eagles'u.

Niedługo później Giannis-Foivos Botos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eagles'u, strzelając kolejnego gola w 68. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Antoine Rabillard.

Trener Eagles'u wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Hendriksa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bradly van Hoeven. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Eagles'u doszło do zmiany. Jay Idzes wszedł za Wouta Droste'a. W tej samej minucie trener FC Oss postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kyvon Leidsman, a murawę opuścił Dennis van der Heijden.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Luuk Brouwers78′
83′ Olivier Rommens
Boyd Lucassen
Lion Kaak
Giannis-Foivos Botos  68′
Mart Remans
Antoine Rabillard  47′, 56′ 78′
74′ Dennis van der Heijden
Jacob Mulenga  42′ 88′
53′ Livio Milts
Nicolas Abdat88′
83′ Lorenzo Piqué
Julliani Eersteling
Brian Vogelzang
Zakaria Eddahchouri
Tim Hölscher
Erkan Eyibil78′
53′ Justin Mathieu
Jay Idzes74′
Joshua Jeremiah Sanches
Max Leeflang
Lars Hutten
Martijn Berden78′
74′ Kyvon Leidsman
Quiermo Dumay
Cas Peters
Sam Hendriks74′
Evan Rottier

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna FC Oss w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.