TOP Oss - FC Volendam 2-3 (0-0). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

W meczu 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 24 września, jedenastka FC Oss przegrała z Volendamem 2-3 (0-0). Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 1 639 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-24 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 1639 | Arbiter: Jesse Rozendal
D. Mirani 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Volendamu wygrała 23 razy i zanotowała pięć porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daryla van Mieghema z Volendamu, a w 42. minucie Nicolasa Abdata z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Volendamu rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksa Plata wszedł Samir Ben Sallam.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Oss w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Joshua Sanches. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rick Stuy.

Zespół Volendamu wyrównał wynik meczu. W 56. minucie Denso Kasius wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Daryl van Mieghem.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie Joshua Sanches ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy bramce zaliczył Richonell Margaret.

W 64. minucie Richonell Margaret zastąpił Jearla Margarithę. W tej samej minucie w jedenastce FC Oss doszło do zmiany. Ilounga Pata wszedł za Nicolasa Abdata. Trener Volendamu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Calvina Twigta i na pole gry wprowadził napastnika Ibrahima El Kadiriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Brian Plat z Volendamu. Była to 68. minuta meczu. W 75. minucie Gaetano Oristanio został zmieniony przez Martijna Kaarsa, a za Johna Hiltona wszedł na boisko Mike Eerdhuijzen, co miało wzmocnić zespół Volendamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kay Tejan na Giovanniego Büttnera.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 83. minucie gola wyrównującego strzelił Ibrahim El Kadiri.

Prawie natychmiast Damon Mirani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Volendamu, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Ibrahima El Kadiriego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Damon Mirani  86′
42′ 64′ Nicolas Abdat
Alex Plat46′
64′ Richonell Margaret
Daryl van Mieghem25′
 55′, 63′ Joshua Jeremiah Sanches
Robert Mühren
82′ Kay Tejan
Ibrahim El Kadiri66′  83′
82′ Giovanni Büttner
Martijn Kaars75′
Mathieu De Smet
Dyllandro Panka
Kyvon Leidsman

64′ Jearl Margaritha

64′ Ilounga Pata

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Volendamu pokazał dwie.

Drużyna FC Oss w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.