TOP Oss - FC Utrecht II 0-4 (0-2). Liga holenderska - 36. kolejka Eerste Divisie

W meczu 36. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 30 kwietnia, zespół FC Oss przegrał wysoko z Utrechtem II 0-4 (0-2). Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 140 widzów.

36. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-30 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 140 | Arbiter: Robin Gansner
A. Oehlers 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FC Oss wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu II w 24. minucie spotkania, gdy Jeredy Hilterman zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Utrechtu II, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Oussama Alou. Asystę zaliczył Derensili Sanches.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Jeredy Hilterman ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Lionowi Kaakowi, zawodnikowi gospodarzy. Chwilę później trener FC Oss postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Kyvon Leidsman, a murawę opuścił Joshua Sanches. W 63. minucie kartkę dostał Raymond Huizing z Utrechtu II.

Na murawie, jak to często zdarzało się Utrechtowi II w tym sezonie, pojawił się Djevencio van der Kust, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Derensilego Sanchesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie za Rubena Kluiverta wszedł Joshua Mukeh. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Utrechtu II doszło do zmiany. Aurelio Oehlers wszedł za Oussamę Alou.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aurelio Oehlers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu II, strzelając kolejnego gola w 82. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Djevencio van der Kust.

W 87. minucie Mart Remans został zmieniony przez Liona Kalentjeva, a za Oliviera Rommensa wszedł na boisko Dean Guezen, co miało wzmocnić zespół FC Oss. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta-Nicolasa Lottina na Yuyę Ikeshitę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Rick Meissen
55′ Joshua Jeremiah Sanches
Gabriël Çulhacı
54′ Lion Kaak
Raymond Huizing63′
87′ Mart Remans
Albert-Nicolas Lottin89′
Livio Milts
Derensili Sanches Fernandes66′
Philippe Rommens
Mohamed Mallahi
87′ Olivier Rommens
Yuya Ikeshita89′
87′ Dean Diego Guezen
Aurelio Oehlers78′  82′
Jarni Koorman
Tim Pieters
87′ Lion Kalentjev
Mees Rijks
55′ Kyvon Leidsman

Evan Rottier

Drużyna FC Oss miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Jedenastka Utrechtu II zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Utrechtu II w drugiej połowie dokonała czterech zmian.