TOP Oss - Almere City FC 2-4 (0-2). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

20 lutego na Frans Heesen Stadion odbyło się spotkanie 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Oss i Almere. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almere 4-2.

E. Sørensen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Almere wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Almere otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Thomas Verheydt. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Thibaut Lesquoy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daniël Breedijk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, strzelając kolejnego gola w 31. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Koolwijk.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie gola kontaktowego strzelił Philippe Rommens. Przy strzeleniu gola asystował Mart Remans.

Trener Almere wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Xiana Emmersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Stije Resink. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Lammersowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Livia Miltsa i na pole gry wprowadził napastnika Justina Mathieu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W tej samej minucie za Dennisa van der Heijdena wszedł Kyvon Leidsman. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Tim Receveur, Oussama Bouyaghlafen, a na ich miejsce weszli Jorrit Smeets, Mees Kaandorp.

Zespół FC Oss wyrównał wynik meczu. W 71. minucie Kyvon Leidsman wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Rubena Rooskena.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Ryanowi Koolwijkowi z zespołu gości.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Almere przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników gości zdobył John Yeboah. Przy zdobyciu bramki pomógł Tim Receveur.

W 82. minucie Ryan Koolwijk został zmieniony przez Anwara Bensabouha, a za Johna Yeboaha wszedł na boisko Elias Grænge, co miało wzmocnić jedenastkę Almere. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liona Kaaka na Casa Petersa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Anwara Bensabouha, piłkarza Almere.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere w 90. minucie spotkania, gdy Elias Grænge strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Xian Emmers.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Faris Hammouti
61′ Jan Lammers
Damon Mirani
Rick Stuy van den Herik
Daniël Breedijk  31′
Ruben Roosken
Thibaut Lesquoy
83′ Lion Kaak
Ryan Koolwijk75′ 82′
Olivier Rommens
Jorrit Smeets64′
 51′ Philippe Rommens
Stije Resink54′
Mart Remans
Mees Kaandorp64′
62′ Dennis van der Heijden
Thomas Jacco Verheydt  7′
62′ Livio Milts
Guillermo Gauna
62′  71′ Kyvon Leidsman
Tim Charles Pieter Receveur64′
62′ Justin Mathieu
Steve Tunga Malanda
83′ Cas Peters
Oussama Bouyaghlafen64′
Evan Rottier
Elias Fritjof Grænge Sørensen82′  90′

Jeffrey Germain Puriel

Przewaga drużyny FC Oss w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Almere pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Almere w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.