SC Telstar - VVV Venlo 1-3 (0-1). Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie

3 grudnia na BUKO Stadion w Velsen-Zuid odbył się mecz 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstara i Venlo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Venlo 3-1.

Y. Roemer 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka Venlo wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Venlo w 15. minucie spotkania, gdy Mitchell van Rooijen strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Levi Smans.

W 30. minucie Delano van Crooij został zastąpiony przez Lukáša Zimę. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Keesowi de Boerowi, piłkarzowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Venlo.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Özgür Aktas. Sytuację bramkową stworzył Anthony Berenstein.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Özgür Aktas z zespołu gospodarzy. Była to 61. minuta meczu. Po chwili trener Venlo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Leviego Smansa. Na boisko wszedł Wassim Essanoussi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Venlo doszło do zmiany. Yahcuroo Roemer wszedł za Erika Sorgę.

Chwilę później trener Telstara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ozan Kökcü, a murawę opuścił Cas Dijkstra. W 75. minucie w jedenastce Venlo doszło do zmiany. Aaron Bastiaans wszedł za Joeriego Schroijena.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Brian Koglin.

Niedługo później Yahcuroo Roemer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Venlo, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Simon Janssen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Stan van Dijck
 57′ 61′ Özgür Aktas
Brian Lukas Koglin  75′
79′ Anthony Berenstein
Simon Janssen
85′ Niels van Wetten
Kees Cornelis Henricus de Boer45′
Roscello Vlijter
Joeri Schroijen75′
Sven van Doorm
Mitchell van Rooijen  15′
68′ Cas Dijkstra
Levi Smans64′
Glynor Plet
Sven André Marie Braken
79′ Rein Smit
Erik Sorga64′
Trevor Doornbusch
Bram Verbong
Jesse Vink
Lukáš Zima30′
85′ Delvechio Blackson
Tristan Dekker
Tyrese Gemert
Stan Henderikx
79′ Yaël Liesdek
Wassim Essanoussi64′
68′ Ozan Can Kökcü
Jonas Theuerzeit
79′ Gyliano Mauritzio Marvin van Velzen
Aaron Bastiaans75′

Ertan Hajdaraj

Yahcuroo Roemer64′  90′

Przewaga drużyny Telstara w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.