SC Telstar - SC Cambuur Leeuwarden 1-2 (0-0). Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie

4 grudnia na Telstar Stadion w Velsen-Zuid odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstara i SC Cambuur. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SC Cambuur 2-1.

R. Mühren 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna SC Cambuur wygrała 19 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Telstara w 54. minucie spotkania, gdy Gyliano van Velzen zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Ilias Bronkhorst.

Piłkarze SC Cambuur otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 60. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jamie Jacobs. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 65. minucie Giovanni Korte został zastąpiony przez Issę Kallona. Kibice SC Cambuur nie mogli już doczekać się wprowadzenia Robina Mauluna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mitchel Paulissen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Chwilę później trener Telstara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Yaël Liesdek, a murawę opuścił Ilias Bronkhorst.

W tej samej minucie Daniel Adshead został zmieniony przez Casa Dijkstrę, co miało wzmocnić zespół Telstara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Breija na Jarchinia Antonię.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę SC Cambuur przyniosły efekt bramkowy. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Robert Mühren. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 85. minucie Siebe Vandermeulen został zmieniony przez Rashaana Fernandesa, a za Svena van Doorma wszedł na boisko Tom Overtoom, co miało wzmocnić zespół Telstara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamie Jacobsa na Ragnara Oratmangoena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Sonny Stevens
67′ Ilias Bronkhorst
Doke Schmidt
85′ Siebe Vandermeulen
Jamie Jacobs  60′ 90′
67′ Daniel Adshead
Mitchel Paulissen65′
89′ Sven van Doorm
Mees Hoedemakers
Anass Najah
Michael Breij75′
Glynor Plet
Robert Mühren  79′
 54′ Gyliano van Velzen
Alex Bangura
67′ Yaël Liesdek
Sven Nieuwpoort
89′ Tom Overtoom
David Sambissa
67′ Cas Dijkstra
Jasper ter Heide
85′ Rashaan Fernandes