SC Telstar - PSV Eindhoven II 2-2 (1-1). Liga holenderska - 36. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 36. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 30 kwietnia, zespół Telstara zremisował z PSV II 2-2 (1-1). Mecz na BUKO Stadion w Velsen-Zuid obejrzało 380 widzów.

36. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-30 20:00 | Stadion: BUKO Stadion | Widzów: 380 | Arbiter: Ingmar Oostrom
E. Matuta 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka PSV II wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Telstara nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Glynor Plet. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie Nigel Thomas wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Johan Bakayoko.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Telstara w 63. minucie spotkania, gdy Frank Korpershoek strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Welat Cagro.

W 71. minucie Daniel Adshead został zmieniony przez Svena van Doorma. W tej samej minucie trener Telstara postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Franka Korpershoeka wszedł Kick Groot, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Telstara nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Telstara: Tom Overtoom, Robin Eindhoven, na ich miejsce weszli: Ozan Kökcü, Ilias Bronkhorst. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nigela Thomasa, Jeremego Antonissego zajęli: Mohamed Nassoh, Ilyas Bougafer.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół PSV II przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Emmanuel Matuta. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Johan Bakayoko.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa  90′
 63′ 71′ Frank Korpershoek
Dennis Vos
Welat Cagro
Fredrik Oppegård
71′ Daniel Adshead
Saint-Cyr Johan Bakayoko
71′ Tom Overtoom
Mohammed Amin Doudah
Anass Najah
Jeremy Antonisse87′
86′ Robin Eindhoven
Ismael Saibari Ben El Basra
 27′ Glynor Plet
Koen Jansen
86′ Ilias Bronkhorst
Emmanuel van de Blaak
71′ Kick Groot
Nick Kaaijmolen

71′ Sven van Doorm

Niels van Wetten

71′ Ozan Can Kökcü

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Telstara w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.