SC Telstar - Helmond Sport 2-2 (2-1). Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie

22 października na BUKO Stadion w Velsen-Zuid odbyło się spotkanie 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstara i Helmondu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 1 625 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-22 20:00 | Stadion: BUKO Stadion | Widzów: 1625 | Arbiter: Luca Evian Cantineau
J. Goselink 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 starć zespół Helmondu wygrał 23 razy i zanotował 16 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Helmond: Maxime'owi De Bie w 25. i Sanderowi Vereijkenowi w 29. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Telstara w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Anwar Bensabouh. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sven van Doorm.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Telstara, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Cas Dijkstra. Przy zdobyciu bramki pomagał Rashaan Fernandes.

Piłkarze Helmondu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie gola kontaktowego strzelił Jellert Van Landschoot. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Dean van der Sluijs.

Trener Telstara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ozana Kökcü. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cas Dijkstra. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Yassine Zakir z zespołu gospodarzy. Była to 48. minuta spotkania.

W 69. minucie Dean van der Sluijs został zmieniony przez Bryana Van Hove'a. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Helmondu doszło do zmiany. Jules Houttequiet wszedł za Jossue Doleta.

Zespół Telstara długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jelle Goselink. Bramka padła po podaniu Boyda Reitha.

Niedługo później trener Helmondu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Keyennu Lont, a murawę opuścił Jelle Goselink. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Mike Havekotte
 31′ Anwar Bensabouh
Boyd Reith
Siebe Vandermeulen
Maxime De Bie25′
Özgür Aktas
Robin van der Meer
 33′ 46′ Cas Dijkstra
Dean van der Sluijs69′
48′ Yassine Zakir
Jarno Lion
79′ Delvechio Blackson
Sander Vereijken29′
74′ Sven van Doorm
Gaétan Carina Alexander Bosiers
Tom Overtoom
Jellert Van Landschoot  37′
74′ Rashaan Fernandes
Robin Mantel
79′ Anthony Berenstein
Keyennu Lont88′
46′ Ozan Can Kökcü

74′ Rein Smit

74′ Gyliano Mauritzio Marvin van Velzen

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Telstara, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna Telstara w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.