SC Telstar - FC Eindhoven 1-1 (1-0). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

W starciu 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 19 lutego, jedenastka Telstara zremisowała z FC Eindhoven 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na BUKO Stadion w Velsen-Zuid.

B. Biemans 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów drużyna FC Eindhoven wygrała 21 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Telstara otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Glynor Plet. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Rashaan Fernandes.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mawounie Amevorowi z drużyny gości. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Telstara.

Kibice FC Eindhoven nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alefa Joao. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Jacky Donkor. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 60. minucie Cas Dijkstra został zmieniony przez Ozana Kökcü.

Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Telstara: Anass Najah, Glynor Plet, Shayne Pattynama, na ich miejsce weszli: Niels van Wetten, Robin Eindhoven, Anthony Berenstein. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maartena Peijnenburga, Briana De Keersmaeckera, Lorenza van Kleefa zajęli: Mitchel van Rosmalen, Dave de Meij, Bart Biemans. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorta van der Sandego z FC Eindhoven, a w 85. minucie Robina Eindhovena z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Bart Biemans. Bramka padła po podaniu Jasona Bourdouxhego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Mawouna Kodjo Amevor41′
84′ Shayne Pattynama
Jason Bourdouxhe
Vincent Regeling
Maarten Peijnenburg65′
60′ Cas Dijkstra
Pieter Bogaers
79′ Anass Najah
Jort van der Sande83′
Welat Cagro
Brian De Keersmaecker76′
 23′ 84′ Glynor Plet
Thom Anthony Walter Jonkerman
84′ Anthony Berenstein
Bart Biemans88′  90′
Redouan Taha El Idrissi
David Janssen
Marouan El Ouardani
Dico Chezarino Joey Jap Tjong
79′ Niels van Wetten
Alex Smeins
84′ 85′ Robin Eindhoven
Mitchel van Rosmalen65′
60′ Ozan Can Kökcü
Dave de Meij76′
Roscello Vlijter
Alef Jeronímo Joao46′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.