SC Telstar - Alkmaar Zaanstreek II 1-0 (1-0). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

W starciu 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 24 września, zespół Telstara wygrał z AZ II 1-0 (1-0). Mecz na BUKO Stadion w Velsen-Zuid obejrzało 2 832 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-24 20:00 | Stadion: BUKO Stadion | Widzów: 2832 | Arbiter: Robin Gansner
SC Telstar
Alkmaar Zaanstreek II
1
0
G. Plet 9'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Telstara wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Glynor Plet dla drużyny Telstara. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Rashaan Fernandes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Telstara.

W 52. minucie kartkę dostał Joey Jacobs, piłkarz gości. W 59. minucie Cas Dijkstra zastąpił Gyliana van Velzena.

Trener AZ II postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Richarda Sedláčeka i na pole gry wprowadził napastnika Imana Griffitha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze AZ II: Fons Gemmel, Maxim Dekker, a na ich miejsce weszli Joey Jacobs, Tijs Velthuis. Na murawie, jak to często zdarzało się Telstarowi w tym sezonie, pojawił się Yaël Liesdek, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Yassine'a Zakira. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 83. minucie Zico Buurmeester został zmieniony przez Ricuenia Kewala, a za Fedde de Jonga wszedł na boisko Bram Franken, co miało wzmocnić zespół AZ II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rashaana Fernandesa na Reina Smita. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Ronaldowi Koemanowi z Telstara. W drugiej połowie nie padły gole.

SC Telstar
88′ Ronald Koeman Jr.
Sem Westerveld
79′ Yassine Zakir
Fedde de Jong83′
59′ Cas Dijkstra
Peer Koopmeiners
Tom Overtoom
Richard Sedláček63′
90′ Rashaan Fernandes
Yusuf Barası
 9′ Glynor Plet
Sem Dirks
79′ Yaël Liesdek
Ricuenio Kewal83′
90′ Rein Smit

59′ Gyliano Mauritzio Marvin van Velzen

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół AZ II w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.