SC Cambuur Leeuwarden - TOP Oss 3-0 (1-0). Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie

16 lutego na Cambuurstadion w Leeuwarden odbył się pojedynek 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami SC Cambuur i FC Oss. Mecz zakończył się zwycięstwem SC Cambuur 3-0.

G. Korte 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół SC Cambuur wygrał 20 razy i zanotował 12 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SC Cambuur i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Cambuur w 26. minucie spotkania, gdy Robert Mühren zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste drugie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SC Cambuur.

Trener SC Cambuur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Giovanni Korte, a murawę opuścił Issa Kallon. Giovanni Korte nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego dziewiąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Nick Doodeman zastąpił Jarchinia Antonię.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Oss doszło do zmiany. Justin Mathieu wszedł za Dennisa van der Heijdena. Trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Livia Miltsa i na pole gry wprowadził napastnika Evana Rottiera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SC Cambuur, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Korte. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Robin Maulun.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce SC Cambuur doszło do zmiany. Jasper ter Heide wszedł za Robina Mauluna.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 3-0 zdobył po raz drugi w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Robert Mühren.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Olivier Rommens
81′ Robin Maulun
Philippe Rommens
13′ Mees Hoedemakers
Lion Kaak25′
67′ Nick Doodeman
Mart Remans
 26′ (k.), 90′ Robert Mühren
Dennis van der Heijden68′
11′ 67′ Issa Kallon
Tim Hölscher
81′ Jasper ter Heide
Joshua Jeremiah Sanches
Michael Breij
Lars Hutten
67′ Jarchinio Angelo Roberto Antonia
Kyvon Leidsman
67′  78′ Giovanni Korte
Justin Mathieu68′
Delano Ladan
Cas Peters
Ragnar Oratmangoen
Evan Rottier75′
Maarten Pouwels

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Oss przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Oss w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.