SBV Excelsior - VVV Venlo 3-0 (1-0). Liga holenderska - 11. kolejka Eerste Divisie

15 października na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie odbył się pojedynek 11. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Excelsioru i Venlo. Mecz zakończył się zwycięstwem Excelsioru 3-0. Na stadionie zasiadło 2 734 widzów.

11. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-15 20:00 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 2734 | Arbiter: Rob Dieperink
SBV Excelsior
VVV Venlo
3
0
R. Niemeijer 45',53'
T. Dallinga 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Venlo wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Svena Nieuwpoorta z Excelsioru, a w 44. minucie Dannego Posta z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelsioru w 45. minucie spotkania, gdy Reuven Niemeijer zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Siebe Horemans.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Excelsioru.

Na drugą połowę drużyna Venlo wyszła w zmienionym składzie, za Yahcuroo Roemera wszedł Carl Johansson.

Zespół Venlo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie Reuven Niemeijer ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Marouan Azarkan.

Prawie natychmiast Thijs Dallinga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie meczu. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Reuven Niemeijer.

W 67. minucie Sven Braken został zmieniony przez Erika Sorgę. W tej samej minucie w drużynie Venlo doszło do zmiany. Mitchell van Rooijen wszedł za Dannego Posta. A trener Excelsioru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Modeste'a Duku. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marouan Azarkan.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Brian Koglin z Venlo. Była to 80. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Tobias Raphael Pachonik
13′ Sven Nieuwpoort
Tristan Dekker
Redouan El Yaakoubi
Brian Lukas Koglin80′
88′ Abdallah Aberkane
Simon Janssen
77′ Marouan Azarkan
Wassim Essanoussi
Mats Wieffer
Levi Smans
Julian Baas
Danny Post44′ 67′
88′ Joshua Eijgenraam
Joeri Schroijen
 45′, 53′ Reuven Niemeijer
Sven André Marie Braken67′
 56′ 84′ Thijs Dallinga
Joep Munsters
88′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Kristopher Santos Da Graca
77′ Modeste Duku Mbenga
Kees Cornelis Henricus de Boer
88′ Noa Dundas
Carl Johansson46′
84′ Hugo Botermans
Mitchell van Rooijen67′
Couhaib Driouech
Aaron Bastiaans

Ertan Hajdaraj

Guus Hupperts

Erik Sorga67′

Zawodnicy Excelsioru obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Venlo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.