SBV Excelsior - PSV Eindhoven II 3-0 (1-0). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

W meczu 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 24 września, drużyna Excelsioru wygrała z PSV II 3-0 (1-0). Mecz na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie obejrzało 2 034 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-24 20:00 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 2034 | Arbiter: Erwin Blank
SBV Excelsior
PSV Eindhoven II
3
0
T. Dallinga 10',90'
C. Driouech 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Excelsioru wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Thijs Dallinga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru, strzelając gola w 10. minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Julian Baas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Redouanowi El Yaakoubiemu z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta spotkania. W 32. minucie za Jeremego Antonissego wszedł Cheick Touré. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Excelsioru.

Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Excelsioru: Mats Wieffer, Michael Chacón, Marouan Azarkan, Reuven Niemeijer, na ich miejsce weszli: Joshua Eijgenraam, Couhaib Driouech, Modeste Duku, Hugo Botermans. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emmanuela Matuty, Damiana Timana zajęli: Luis Felipe, Simon Colyn. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dante Sealego z PSV II, a w 83. minucie Reuvena Niemeijera z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Excelsioru, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w doliczonej pierwszej minucie pojedynku Thijs Dallinga. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joshua Eijgenraam.

Minutę później kartkę dostał Thijs Dallinga, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelsioru w 90. minucie spotkania, gdy Couhaib Driouech zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Thijs Dallinga.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa61′
30′ Redouan El Yaakoubi
Dennis Vos
Abdallah Aberkane
Fredrik Oppegård
87′ Marouan Azarkan
Mathias Ullereng Kjølø
55′ Mats Wieffer
Johan Bakayoko
Julian Baas
Jeremy Antonisse32′
72′ Michael Steven Chacón Ibargüen
Mohammed Amin Doudah
83′ 87′ Reuven Niemeijer
Damian Timan61′
 10′, 90′ 90′ Thijs Dallinga
Luis Felipe Hungria Martins61′
87′ Modeste Duku Mbenga
Koen Jansen
55′ Joshua Eijgenraam
Simon Colyn61′
87′ Hugo Botermans
Mathijs Tielemans
72′  90′ Couhaib Driouech
Cheick Touré32′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Excelsioru, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka PSV II wykorzystała wszystkie zmiany.