SBV Excelsior - PSV Eindhoven II 0-0. Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

W meczu 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 2 kwietnia, zespół Excelsioru zremisował z PSV II 0-0. Spotkanie odbyło się na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie.

31. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-02 20:00 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Arbiter: Nick Smit
SBV Excelsior
PSV Eindhoven II
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Excelsioru wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Mees Kreekels został zastąpiony przez Dennisa Vosa.

W 55. minucie kartkę obejrzał Robin van der Meer z Excelsioru. W 63. minucie w drużynie PSV II doszło do zmiany. Jeremy Antonisse wszedł za Johana Bakayoko.

W tej samej minucie trener PSV II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kristófer Kristinsson, a murawę opuścił Mohammed Doudah. Trener Excelsioru postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Siebe'a Horemansa i na pole gry wprowadził napastnika Ahmada Mendesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 78. minucie Reuven Niemeijer został zmieniony przez Redouana El Hankouriego, co miało wzmocnić drużynę Excelsioru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fodé Fofanę na Dante'a Rigo oraz Mathiasa Kjølø na Nigela Thomasa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Kristófer Kristinsson, piłkarz gości.

Vincent Carsten Maria Müller
70′ Siebe Horemans
Shurandy Sambo
Sondre Skogen
Tijn Daverveld
55′ Robin van der Meer
Mohammed Amin Doudah63′
78′ Reuven Niemeijer
Dante Rigo81′
78′ Redouan El Hankouri
Nigel Thomas81′
70′ Ahmad Mendes Moreira
Jeremy Antonisse63′
Dylan Seys
Ilyas Bougafer

Kristófer Ingi Kristinsson63′ 90′

Przewaga jedenastki Excelsioru w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Excelsioru w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.