SBV Excelsior - Helmond Sport 0-3 (0-0). Liga holenderska - 30. kolejka Eerste Divisie

28 marca na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie odbył się mecz 30. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Excelsioru i Helmondu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Helmondu 3-0.

30. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-03-28 14:30 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Arbiter: Jesse Rozendal
A. Van Keilegom 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Helmondu wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Helmondu w 58. minucie spotkania, gdy Dean van der Sluys zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Boyd Reith.

W 60. minucie Luigi Bruins został zmieniony przez Elíasa Omarssona. A trener Helmondu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordego Thomassena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Karim Loukili. Posunięcie trenera było słuszne. Jordego Thomassena zdobył drugą bramkę w 86. minucie spotkania. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Thomas Oude wszedł za Juliana Baasa.

W tej samej minucie trener Excelsioru postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mitchell van Rooijen, a murawę opuścił Reuven Niemeijer. W 77. minucie Gaétan Alexander został zmieniony przez Orhana Džepara, co miało wzmocnić jedenastkę Helmondu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joëla Zwartsa na Redouana El Hankouriego oraz Sondre Skogena na Sandera Fischera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jordy Thomassen. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Alec Van Hoorenbeeck.

Prawie natychmiast Arno Van Keilegom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Helmondu, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Jordego Thomassena.

W doliczonym czasie gry w drużynie Helmondu doszło do zmiany. Aaron Bastiaans wszedł za Jelle Goselinka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Boyd Reith
79′ Sondre Skogen
Sander Vereijken
72′ Julian Baas
Lance Duijvestijn
60′ Luigi Bruins
Gaétan Carina Alexander Bosiers77′
72′ Reuven Niemeijer
Arno Van Keilegom  89′
Ahmad Mendes Moreira
Jelle Goselink90′
79′ Joël Zwarts
Joël Roeffen
79′ Sander Fischer
Orhan Džepar77′
Hervé Matthys
Jeff Stans
72′ Thomas Oude Kotte
Aaron Bastiaans90′
72′ Mitchell van Rooijen
Juul Respen
79′ Redouan El Hankouri
Jordy Thomassen70′  86′
60′ Elías Már Omarsson

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Excelsioru w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.