SBV Excelsior - AFC Ajax II 5-1 (3-0). Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie

W meczu 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 1 marca, drużyna Excelsioru wysoko wygrała z Ajaksem II 5-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie.

K. Taylor 74'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ajaksu II Rio Hillen.

Zespół Ajaksu II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy , strzelając kolejnego gola. W 20. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Julian Baas. Asystę zanotował Mats Wieffer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru w 24. minucie spotkania, gdy Reuven Niemeijer zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ahmad Mendes.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Ajaksu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Ar'jany Martha, a murawę opuścił Christian Kjelder. W tej samej minucie za Rio Hillena wszedł Donny Warmerdam. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Nerayshowi Kasanwirjowi z Ajaksu II. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Liam van Gelderen, Kian Fitz-Jim, a na ich miejsce weszli Enric Llansana, Jurgen Ekkelenkamp. W 74. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Kenneth Taylor.

Chwilę później trener Excelsioru postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Elíasa Omarssona. Na boisko wszedł Joël Zwarts, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Mitchell van Rooijen wszedł za Luigiego Bruinsa. W 80. minucie arbiter ukarał kartką Abdallaha Aberkanego, piłkarza Excelsioru.

Zawodnicy Excelsioru szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Ahmad Mendes. Bramka padła po podaniu Matsa Wieffera.

W 84. minucie Youri Baas został zmieniony przez Terrence Douglasa, co miało wzmocnić jedenastkę Ajaksu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ahmada Mendesa na Dave van Delfta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 5-1 w piątej minucie doliczonego czasu gry strzelił Joël Zwarts. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Reuven Niemeijer.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Neraysho Kasanwirjo54′
80′ Abdallah Aberkane
Youri Pieter Regeer
 20′ Julian Baas
Kenneth Ina Dorothea Taylor  74′ (k.)
78′ Luigi Bruins
Jurgen Ekkelenkamp62′
 24′ Reuven Niemeijer
Christian Theodor Kjelder Rasmussen41′
77′ Elías Már Omarsson
Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
 82′ 90′ Ahmad Mendes Moreira
Alex Méndez
78′ Mitchell van Rooijen
Donny Warmerdam41′
Stijn Meijer
Ar'jany Martha41′
90′ Dave van Delft
Misjonne Juniffer Naigelino Hansen
77′  90′ Joël Zwarts

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Excelsioru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła pięciu graczy.