Roda Kerkrade - TOP Oss 2-0 (1-0). Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 17 września, drużyna Rody wygrała z FC Oss 2-0 (1-0). Mecz na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade obejrzało 6 155 widzów.

7. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-17 20:00 | Stadion: Parkstad Limburg Stadion | Widzów: 6155 | Arbiter: Martijn Vos
Roda Kerkrade
TOP Oss
2
0
B. Limbombe 8',55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Rody wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w ósmej minucie spotkania, gdy Bryan Limbombe strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Amir Absalem.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rody.

W 52. minucie kartkę dostał Kay Tejan, zawodnik FC Oss.

Dopiero w drugiej połowie Bryan Limbombe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rody, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Patricka Pflückego.

W 57. minucie Richonell Margaret zastąpił Jearla Margarithę. Od 57 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Oss: Nicolas Abdat, Kay Tejan, Lion Kaak, Trevor David, na ich miejsce weszli: Ilounga Pata, Mathieu De Smet, Kyvon Leidsman, Giovanni Büttner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda Jensena, Bryana Limbombego, Patricka Pflückego zajęli: Daryl Werker, Jeremy Cijntje, Denzel Jubitana. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Oss: Trevorowi Davidowi w 74. i Kyvonowi Leidsmanowi w 90. minucie.

Chwilę później trener Rody postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Benjamina Bouchouariego wszedł Jamil Takidine, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Lorenzo Piqué
61′ Richard Olav Jensen
Jan Lammers
Amir Absalem
Nicolas Abdat57′
Niek Vossebelt
Lion Kaak87′
90′ Benjamin Bouchouari
Justin Mathieu
Robert Klaasen
Richonell Margaret57′
 8′, 55′ 75′ Bryan Michael Limbombe Ekango
Rick Stuy van den Herik
Dylan Vente
Joshua Jeremiah Sanches
90′ Patrick Pflücke
Niels Fleuren
90′ Jamil Takidine
Grad Damen
61′ Daryl Werker
Mees Gootjes
90′ Denzel Jubitana
Dean Diego Guezen
Robin Schoonbrood
Stephen Buyl
75′ Jeremy Cijntje
Giovanni Büttner87′
Jimmy Vijgen
Mathieu De Smet64′

Kyvon Leidsman87′ 90′

Jearl Margaritha57′

Ilounga Pata57′

Zespół FC Oss zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Rody żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedenastka Rody w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.