Roda Kerkrade - NAC Breda 3-3 (2-2). Liga holenderska - 34. kolejka Eerste Divisie

W meczu 34. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 16 kwietnia, drużyna Rody zremisowała z NAC 3-3 (2-2). Spotkanie odbyło się na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade.

34. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-16 20:00 | Stadion: Parkstad Limburg Stadion | Arbiter: Jannick van der Laan
M. Bilate 63'

Już w pierwszych minutach jedenastka Rody próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w 23. minucie spotkania, gdy Ali Messaoud zdobył pierwszą bramkę.

Zespół NAC wyrównał wynik meczu. W 31. minucie Lewis Fiorini wyrównał wynik meczu.

W 34. minucie arbiter ukarał kartką Roya Kortsmita, zawodnika gości.

Niedługo po stracie gola zespół Rody ponownie objął prowadzenie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Thijmen Goppel. Asystę zanotował Amir Absalem.

Piłkarze NAC nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie gola wyrównującego strzelił Mounir El Allouchi. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alexander Immers.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Anco Jansen z NAC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Rody zdobył Danny Bakker. Bramka padła po podaniu Thijmena Goppla.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 63. minucie wynik ustalił Mario Amare. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Robin Schouten.

W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Dannemu Bakkerowi, piłkarzowi Rody. W 71. minucie Ali Messaoud zastąpił Erika Falkenburga. W tej samej minucie trener Rody postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Fabian Serrarens, a murawę opuścił Dylan Vente.

W tej samej minucie w zespole Rody doszło do zmiany. Niek Vossebelt wszedł za Benjamina Bouchouariego. A kibice NAC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sydneya van Hooijdonka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż 13 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jethro Mashart. W doliczonej pierwszej minucie starcia w drużynie Rody doszło do zmiany. Kees Luijckx wszedł za Patricka Pflückego.

Dwie minuty później sędzia przyznał kartkę Stefanowi Marzowi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Roy Kortsmit34′
90′ Stefano Marzo
Robin Schouten
Richard Olav Jensen
Moïse Wilfrid Maoussé Adilehou
 53′ 65′ Danny Bakker
Ramon Hendriks
Amir Absalem
Jethro Mashart90′
71′ Benjamin Bouchouari
Lewis Fiorini  31′
Robert Klaasen
Thom Jan Marinus Haye
 23′ 71′ Ali Messaoud
Dion Malone
 34′ Thijmen Goppel
Alexander Ricard Immers
71′ Dylan Vente
Mario Amare Bilate  63′
90′ Patrick Pflücke
Colin Rosler
90′ Kees Luijckx
Milan Vanacker
Pepijn Schlösser
Yassine Azzagari
71′ Erik Falkenburg
Anco Jansen37′
71′ Niek Vossebelt
Marouan Azarkan
71′ Fabian Serrarens
Kaj de Rooij
Jimmy Vijgen
Darren Maatsen

Darren Raekwon McIntosh-Buffonge

Sydney van Hooijdonk90′

Nick Venema

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Rody w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.