Roda Kerkrade - FC Emmen 1-2 (1-2). Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie

23 października na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade odbył się pojedynek 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Rody i Emmen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Emmen 2-1. Starcie obejrzało 5 500 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-23 16:30 | Stadion: Parkstad Limburg Stadion | Widzów: 5500 | Arbiter: Pol van Boekel
S. Marzo 35' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jari Vlak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Emmen , strzelając gola w ósmej minucie meczu.

Piłkarze Rody odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Dylan Vente. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Xian Emmers.

W 35. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Rody Stefano Marzo. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Dylanowi Vente'owi z Rody. Była to 45. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Rody doszło do zmiany. Jeremy Cijntje wszedł za Bryana Limbombego. W 60. minucie Xian Emmers został zastąpiony przez Denzela Jubitanę.

Niedługo później trener Emmen postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ruiego Mendesa wszedł Joël van Kaam, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rody: Robert Klaasen, Amir Absalem, na ich miejsce weszli: Robin Schoonbrood, Niek Vossebelt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petera van Ooijena, Azzeddine'a Toufiquiego zajęli: Jasin-Amin Assehnoun, Oussama El Azzouzi. Na murawie, jak to często zdarzało się Rodzie w tym sezonie, pojawił się Daryl Werker, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 87. minucie Dylana Vente'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 90. minucie w jedenastce Emmen doszło do zmiany. Ben Scholte wszedł za Jariego Vlaka. W drugiej połowie nie padły bramki.

Michael Brouwer
35′ (samob.) Stefano Marzo
Arnaud Nkodi Luzayadio
Guus Joppen
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Richard Olav Jensen
Jeroen Veldmate
84′ Amir Absalem
Lorenzo Burnet
Benjamin Bouchouari
Jari Vlak  8′ 90′
60′ Bryan Michael Limbombe Ekango
Rui Jorge Monteiro Mendes76′
Patrick Pflücke
Peter van Ooijen76′
84′ Robert Klaasen
Lucas Bernadou
60′ Xian Ghislaine Emmers
Azzeddine Toufiqui76′
 11′ 45′ 87′ Dylan Vente
Jeff Hardeveld
87′ Daryl Werker
Leonel Miguel
60′ Denzel Jubitana
Joël van Kaam76′
84′ Robin Schoonbrood
Keziah Veendorp
84′ Niek Vossebelt
Jasin-Amin Assehnoun76′
60′ Jeremy Cijntje
Teun Bijleveld
Jimmy Vijgen
Oussama El Azzouzi76′

Ben Scholte90′

Kian Slor

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Rody pokazał jedną żółtą.

Drużyna Rody w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.