Roda Kerkrade - FC Eindhoven 2-1 (0-1). Liga holenderska - 37. kolejka Eerste Divisie

W meczu 37. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 7 maja, zespół Rody zwyciężył z FC Eindhoven 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade.

J. van der Sande 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Rody wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze FC Eindhoven otworzyli wynik. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Jort van der Sande. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Eindhoven.

Piłkarze Rody odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Falkenburg. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Dylan Vente.

W 59. minucie w drużynie FC Eindhoven doszło do zmiany. Jacky Donkor wszedł za Jaspera Dahlhausa. Chwilę później trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Brian De Keersmaecker, a murawę opuścił Iker Pozo. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Keesowi Luijckksowi, piłkarzowi Rody.

W 69. minucie Mitchel van Rosmalen został zastąpiony przez Lorenza van Kleefa. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Mawouna Amevor z jedenastki gości. Kibice Rody nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alego Messaouda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Niek Vossebelt. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 83. minucie w drużynie Rody doszło do zmiany. Benjamin Bouchouari wszedł za Erika Falkenburga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rody w 84. minucie spotkania, gdy Kees Luijckx zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Ali Messaoud.

W 86. minucie Jens van Son został zmieniony przez Hugona Botermansa, co miało wzmocnić drużynę FC Eindhoven. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarda Jensena na Michalisa Ioannou oraz Patricka Pflückego na Stana van Dijcka. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Maarten Peijnenburg z FC Eindhoven. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Ruud Swinkels
86′ Richard Olav Jensen
Collin Seedorf
 84′ 61′ Kees Luijckx
Mawouna Kodjo Amevor76′
Danny Bakker
Maarten Peijnenburg90′
Amir Absalem
Jason Bourdouxhe
83′ Niek Vossebelt
Mitchel van Rosmalen69′
90′ Patrick Pflücke
Jasper Dahlhaus59′
Robert Klaasen
Joey Sleegers
Thijmen Goppel
Jens van Son86′
 57′ 83′ Erik Falkenburg
Flor Van Den Eynden
90′ Stan van Dijck
Valentino Vermeulen
83′ Benjamin Bouchouari
Naoufal Azzagari
86′ Michalis Ioannou
Brian De Keersmaecker60′
83′ Ali Messaoud
Miano van den Bos
Nicky Souren
Lorenzo van Kleef69′
Jimmy Vijgen
Hugo Botermans86′

Jacky Donkor59′

Piłkarze Rody obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.