PSV II - SC Cambuur 0-1 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie

30 listopada na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven odbyło się starcie 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami PSV II i SC Cambuur. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SC Cambuur 1-0.

I. Kallon 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna PSV II wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Erik Schouten z jedenastki gości. Była to 18. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna SC Cambuur rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michaela Breija wszedł Issa Kallon. Na murawie, jak to często zdarzało się SC Cambuur w tym sezonie, pojawił się Alex Bangura, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Davida Sambissę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na drugą połowę zespół PSV II wyszedł w zmienionym składzie, za Yorbe'a Vertessena wszedł Mathijs Tielemans. Także drużyna SC Cambuur wyszła w zmienionym składzie, za Jamie Jacobsa wszedł Robin Maulun. W 54. minucie za Shurandego Samba wszedł Luis Felipe. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole PSV II doszło do zmiany. Fodé Fofana wszedł za Cheicka Tourego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 71. minucie spotkania, gdy Issa Kallon strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Mitchela Paulissena.

W 75. minucie Erik Schouten został zmieniony przez Jorisa Kramera, co miało wzmocnić zespół SC Cambuur. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joëla Ramzana na Nigela Thomasa. W następstwie utraty bramki trener PSV II postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Mohammeda Doudaha i na pole gry wprowadził napastnika Jeremy'ego Antonisse'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 89. minucie w jedenastce SC Cambuur doszło do zmiany. Jarchinio Antonia wszedł za Giovanniego Kortego.

Sonny Stevens
54′ Shurandy Sambo
Mitchel Paulissen
69′ Cheick Toure
Mees Hoedemakers
81′ Mohammed Amin Doudah
Michael Breij46′
46′ Yorbe Vertessen
Robert Mühren
81′ Joël Mohammed Ramzan Piroe
Giovanni Korte89′
Kyan van Dorp
Brett Minnema
Justin de Haas
Ruben Pijlman
54′ Luis Felipe Hungria Martins
Alex Bangura46′
Dennis Vos
Joris Kramer75′
Robin Schoonbrood
Sven Nieuwpoort
46′ Mathijs Tielemans
Jasper ter Heide
81′ Jeremy Antonisse
Robin Maulun46′
69′ Fodé Fofana
Jarchinio Angelo Roberto Antonia89′
81′ Nigel Thomas
Issa Kallon46′  71′

Ragnar Oratmangoen

Maarten Pouwels

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom SC Cambuur przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.