PSV Eindhoven II - Roda Kerkrade 1-1 (1-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie

W meczu 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 5 grudnia, zespół PSV II zremisował z Rodą 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven.

R. Klaasen 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka PSV II wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Emmanuel Nkenda z PSV II.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Rody nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Klaasen.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Po kwadransie gry wynik ustalił Cheick Toure. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Ismael Saibari.

W 45. minucie kartkę dostał Danny Bakker, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna PSV II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emmanuela Nkendę wszedł Robin Schoonbrood. W 51. minucie kartką został ukarany Kees Luijckx, piłkarz Rody.

W 63. minucie za Tijna Davervelda wszedł Justin de Haas. Trener Rody postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Benjamina Bouchouariego i na pole gry wprowadził napastnika Jordego Croux, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 69. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie Fabian Serrarens został zmieniony przez Erika Falkenburga, co miało wzmocnić drużynę Rody. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheicka Tourego na Nigela Thomasa. Trener PSV II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kristófera Kristinssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mohammed Doudah. W 89. minucie w zespole Rody doszło do zmiany. Michalis Ioannou wszedł za Nieka Vossebelta.

Stefano Marzo
72′ Mees Kreekels
Kees Luijckx51′
63′ Tijn Daverveld
Xander Lambrix
Fredrik Oppegård
Amir Absalem
12′ 46′ Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Robert Klaasen  13′
 16′ 80′ Cheick Toure
Danny Bakker45′
Jeremy Antonisse
Niek Vossebelt89′
80′ Mohammed Amin Doudah
Miguel José Oliveira Silva Santos
63′ Justin de Haas
Michalis Ioannou89′
46′ Robin Schoonbrood
Livio Milts
Fodé Fofana
Jordy Croux63′ 69′
80′ Kristófer Ingi Kristinsson
Erik Falkenburg76′
80′ Nigel Thomas

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka PSV II w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.