PSV Eindhoven II - NAC Breda 1-1 (1-0). Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie

18 stycznia na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven odbyło się spotkanie 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami PSV II i NAC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

S. van Hooijdonk 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół NAC wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV II w 17. minucie spotkania, gdy Mathias Kjølø strzelił pierwszego gola.

W 30. minucie za Robina Schoutena wszedł Mario Amare. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Colin Rosler, piłkarz NAC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PSV II.

Na drugą połowę zespół PSV II wyszedł w zmienionym składzie, za Mohammeda Doudaha wszedł Emmanuel Matuta. Także drużyna NAC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Colina Roslera wszedł Roger Riera.

Wysiłki podejmowane przez zespół NAC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie wynik ustalił Sydney van Hooijdonk. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mounir El Allouchi.

Trener PSV II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kristófera Kristinssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Nigel Thomas. W 74. minucie Kaj de Rooij został zmieniony przez Pjotra Kestensa, a za Diona Malone'a wszedł na boisko Yassine Azzagari, co miało wzmocnić zespół NAC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremy'ego Antonisse'a na Johana Bakayoko. Między 83. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom PSV II i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Nick Olij
88′ Shurandy Sambo
Robin Schouten30′
83′ Mees Kreekels
Lewis Fiorini
62′ Nigel Thomas
Dion Malone82′
77′ Jeremy Antonisse
Alexander Ricard Immers
46′ Mohammed Amin Doudah
Kaj de Rooij74′
 17′ Mathias Ullereng Kjølø
Yassine Azzagari82′
46′ Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Anouar Kali
Damian Timan
Mario Amare Bilate30′
77′ Johan Bakayoko
Pjotr Kestens74′
62′ Kristófer Ingi Kristinsson
Darren Raekwon McIntosh-Buffonge

Nick Venema

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka PSV II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.