PSV Eindhoven II - FC Den Bosch 1-0 (1-0). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

W starciu 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 19 lutego, zespół PSV II wygrał z Den Bosch 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven.

S. Sambo 25'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna PSV II wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Kibice PSV II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cheicka Tourégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jeremy Antonisse. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Jedyną bramkę meczu zdobył Shurandy Sambo dla drużyny PSV II. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Cheick Touré.

W 36. minucie w zespole Den Bosch doszło do zmiany. Don Bolsius wszedł za Roya Kuijpersa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Johanowi Bakayoko z PSV II. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PSV II.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Juniorowi van der Veldenowi z zespołu gości. W 74. minucie Mohammed Doudah został zastąpiony przez Emmanuela Matutę.

W tej samej minucie Johan Bakayoko został zmieniony przez Nigela Thomasa, a za Fodé Fofanę wszedł na boisko Kristófer Kristinsson, co miało wzmocnić drużynę PSV II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rika Muldersa na Christophe'a van Zutphena. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Wouter van der Steen
 25′ Shurandy Sambo
Rik Mulders81′
Mees Kreekels
Lorenzo Soares Fonseca
Tijn Daverveld
Junior van der Velden71′
76′ Dennis Vos
Dwayne Green
Dante Rigo
Ringo Meerveld
45′ 74′ Johan Bakayoko
Dhoraso Moreo Klas
23′ Jeremy Antonisse
Kevin Felida90′
74′ Mohammed Amin Doudah
Paco van Moorsel
88′ Fodé Fofana
Frank Sturing
74′ Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Jorn van Hedel
Mathijs Tielemans
Christophe van Zutphen81′
Damian Timan
Adrien Bongiovanni
88′ Kristófer Ingi Kristinsson
Ryan Lambert
74′ Nigel Thomas
Don Bolsius36′
23′ Cheick Touré

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom PSV II, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Den Bosch wymienił dwóch zawodników.