PSV Eindhoven II - BV De Graafschap 2-3 (1-1). Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie

W meczu 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 6 grudnia, zespół PSV II przegrał z Graafschap 2-3 (1-1). Starcie odbyło się na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven.

J. van Heertum 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Graafschap wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach zespół PSV II próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze PSV II otworzyli wynik. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Fedde Leysen. Przy zdobyciu bramki pomagał Simon Colyn.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Philipowi Brittijnowi z Graafschap. Była to 43. minuta pojedynku.

W drugiej minucie doliczonego czasu gola samobójczego strzelił zawodnik PSV II Ismael Saibari. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka PSV II wyszła w zmienionym składzie, za Jeremego Antonissego wszedł Richard Ledezma. W 57. minucie kartkę obejrzał Nathangelo Markelo z zespołu gospodarzy.

W 58. minucie Philip Brittijn zastąpił Jaspera van Heertuma.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSV II w 68. minucie spotkania, gdy Simon Colyn zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ismael Saibari.

Trener PSV II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emmanuela Matutę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mathijs Tielemans. Niedługo później trener Graafschap postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Danzell Gravenberch, a murawę opuścił Giovanni Korte.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Johnatan Opoku.

W 82. minucie Hicham Acheffay został zmieniony przez Devina Haena, co miało wzmocnić zespół Graafschap. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dante Sealego na Mohameda Nassoha. W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Nigela Thomasa, piłkarza gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Graafschap przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-3 minutę później zdobył Jasper van Heertum. Asystę przy golu zanotował Ted van de Pavert.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Hidde Jurjus
57′ Nathangelo Alexandro Markelo
Julian Lelieveld
Jenson Seelt
Jeffry Fortes
Dennis Vos
Ted van de Pavert
 32′ 70′ Fedde Leysen
Roland Baas
73′ Mathijs Tielemans
Philip Brittijn43′ 58′
45′ (samob.) Ismael Saibari Ben El Basra
Hicham Acheffay82′
Mathias Ullereng Kjølø
Giovanni Korte73′
86′ Dante Sealy
Jesse Schuurman
 68′ 73′ Simon Colyn
Johnatan Opoku Agyemang  76′
46′ Jeremy Antonisse
Joey Konings
Tyrick Bodak
Nick van den Dam
Aron van Lare
Ties Wieggers
70′ Yunus Bahadır
Milan Hilderink
Livano Comenencia
Jasper van Heertum58′  90′
46′ Richard Ledezma
Ebbe Wenting
73′ Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Rick Dekker
86′ Mohamed Nassoh
Camiel Neghli
73′ 90′ Nigel Thomas
Jonathan Vergara Berrio
Damian Timan
Danzell Gravenberch73′
Cheick Touré
Devin Haen82′

Mees Kaandorp

Przewaga zespołu PSV II w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Graafschap przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Graafschap w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.