PSV Eindhoven II - Almere City FC 1-2 (1-0). Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie

W meczu 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 21 grudnia, drużyna PSV II przegrała z Almere 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven.

17. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-12-21 18:45 | Stadion: Sportcomplex De Herdgang | Arbiter: Jannick van der Laan
E. Sørensen 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna PSV II wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fodé Fofana wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV II, strzelając gola w czwartej minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Kibice PSV II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kristófera Kristinssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Fodé Fofana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV II.

W 58. minucie za Mathijsa Tielemansa wszedł Cheick Toure. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gości : Faris Hammouti, Bram van Vlerken, a na ich miejsce weszli Xian Emmers, Radinio Balker.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie bramkę wyrównującą zdobył Thomas Verheydt. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Thibaut Lesquoy.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze PSV II: Mohammed Doudah, Nigel Thomas, a na ich miejsce weszli Ismael Saibari, Jeremy Antonisse.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił Elias Sørensen. Sytuację bramkową stworzył Thomas Verheydt.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Tim Receveur
58′ Mathijs Tielemans
Ryan Koolwijk
80′ Jeremy Antonisse
Xian Ghislaine Emmers70′
Mathias Ullereng Kjølø
Elias Sørensen  90′
 4′ 24′ Fodé Fofana
Thomas Verheydt  72′
80′ Ismael Saibari
Oussama Bouyaghlafen
Kyan van Dorp
Agil Etemadi
Justin de Haas
Stijn Keller
80′ Mohammed Amin Doudah
Ruggero Mannes
24′ Kristófer Ingi Kristinsson
Bram van Vlerken70′
80′ Nigel Thomas
Anwar Bensabouh
58′ Cheick Toure
Guillermo Gauna

Stije Resink

Steve Tunga Malanda

Jearl Margaritha

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół PSV II wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.