PSV Eindhoven II - ADO Den Haag 0-1 (0-1). Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 20 września, jedenastka PSV II przegrała z Den Haagiem 0-1 (0-1). Mecz na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven obejrzało 631 widzów.

7. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-20 20:00 | Stadion: Sportcomplex De Herdgang | Widzów: 631 | Arbiter: Nick Smit
PSV Eindhoven II
ADO Den Haag
0
1
S. Bourard 42'

Od pierwszych minut drużyna Den Haaga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu PSV II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Den Haag: Gregorowi Breinburgowi w 22. i Thomasowi Verheydtowi w 37. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Samy Bourard dla jedenastki Den Haaga. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Dhoraso Moreo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Den Haaga.

Na drugą połowę jedenastka PSV II wyszła w zmienionym składzie, za Mohammeda Doudaha, Fredrika Oppegårda weszli Simon Colyn, Yunus Bahadır. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Nathangelo Markelo, piłkarz gospodarzy.

W 66. minucie w drużynie Den Haaga doszło do zmiany. Sem Steijn wszedł za Amara Ćaticia. W 69. minucie Cheick Touré zastąpił Maximiliana Romera. A trener Den Haaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Xandera Severinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Vicente Besuijen.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Den Haaga doszło do zmiany. Cain Seedorf wszedł za Samy'ego Bourarda. Trzy minuty później kartkę dostał Jamal Amofa z Den Haaga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luuk Koopmans
65′ Nathangelo Alexandro Markelo
Jamal Amofa90′
84′ Emmanuel van de Blaak
Michael Mulder
Dennis Vos
Hervé Matthys
46′ Fredrik Oppegård
Boy Kemper
Emmanuel Matuta La Nkenda Nosa
Dhoraso Moreo Klas
46′ Mohammed Amin Doudah
Gregor Breinburg22′
Mathias Ullereng Kjølø
Samy Bourard  42′ 90′
Johan Bakayoko
Amar Ćatić66′
69′ Cheick Touré
Thomas Jacco Verheydt37′
70′ Jeremy Antonisse
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen89′
Tyrick Bodak
Youri Schoonderwaldt
Aron van Lare
Jonathan Mulder
46′ Yunus Bahadır
John Goossens
Livano Comenencia
Sacha Komljenovic
84′ Luis Felipe Hungria Martins
Cain Seedorf90′
Fedde Leysen
Sem Steijn66′
46′ Simon Colyn
Marius van Mil
Mohamed Nassoh
Evan Rottier
Damian Timan
Xander Severina89′
69′ Maximiliano Samuel Romero
Fabian Shahaj
70′ Dante Sealy

Przewaga jedenastki PSV II w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy PSV II otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół PSV II w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.