NOAD ADVENDO Combinatie Breda - Helmond Sport 1-0 (0-0). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 sierpnia, drużyna NAC Breda wygrała z Helmondem Sport 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Rat Verlegh Stadion.

W  spotkaniu 1. kolejki  Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 sierpnia, drużyna NAC Breda wygrała  z Helmondem Sport  1-0 (0-0). Mecz odbył się na Rat Verlegh Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna NAC Breda wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom NAC Breda oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla NAC Breda zdobył Odysseus Velanas w 53. minucie. W 68. minucie Jelle Goselink został zmieniony przez Gaetana Bosiersa.

Chwilę później trener NAC Breda postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jesaję Herrmanna. Na boisko wszedł Ayouba Kosiah, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Helmondu Sport postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Petera van Ooijena i na pole gry wprowadził napastnika Erosa Maddego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie Wassim Essanoussi został zmieniony przez Arna Van Keilegoma, co miało wzmocnić drużynę Helmondu Sport. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sabira Agougila na Borisa van Schuppena.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kaj de Rooij z drużyny NAC Breda i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w ósmej minucie. W 90. minucie w zespole NAC Breda doszło do zmiany. Rowan Besselink wszedł za Odysseusa Velanasa.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom NAC Breda, a zawodnikom Helmondu Sport pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.