NEC Nijmegen - SBV Excelsior 3-2 (0-2). Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

W starciu 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 8 stycznia, zespół Nijmegenu wygrał z Excelsiorem 3-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Goffertstadion.

M. van Rooijen 17'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Excelsioru.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru w 14. minucie spotkania, gdy Joël Zwarts strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Excelsioru, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mitchell van Rooijen.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nijmegen: Casowi Odenthalowi w 28. i Dirkowi Properowi w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Mats Wieffer, zawodnik gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Okita.

W 64. minucie za Edgara Barreta wszedł Mathias De Wolf. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Excelsioru doszło do zmiany. Julian Baas wszedł za Reuvena Niemeijera. Trener Excelsioru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ahmada Mendesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stijn Meijer.

W tej samej minucie trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Thomas Beekman, a murawę opuścił Dirk Proper. W 71. minucie żółtą kartkę otrzymał Jonathan Okita z drużyny gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Brandon Rutherford osłabiając tym samym zespół Excelsioru.

W 78. minucie w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Robin van der Meer wszedł za Joëla Zwartsa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Souffian Elkarouani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nijmegenu, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 85. minucie spotkania, gdy Jordy Bruijn zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 86. minucie Mitchell van Rooijen został zmieniony przez Luigiego Bruinsa, co miało wzmocnić zespół Excelsioru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Terella Ondaana na Rangela Jangę oraz Elayisa Tavsana na Javiera Veta. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej czwartej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hervé Matthysowi i Javierowi Vetowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Siebe Horemans
28′ Cas Odenthal
Hervé Matthys90′
 79′ Souffian Elkarouani
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill76′
64′ Edgar Barreto
Sander Fischer
 85′ (k.) Jordy Bruijn
Mitchell van Rooijen  17′ 86′
42′ 70′ Dirk Proper
Mats Wieffer48′
87′ Elayis Tavsan
Reuven Niemeijer70′
87′ Terell Ondaan
Stijn Meijer70′
 50′ 71′ Jonathan Okita
Julian Baas70′
64′ Mathias De Wolf
Luigi Bruins86′
87′ 90′ Javier Vet
Niek den Heeten
70′ Thomas Beekman
Delano Gouda
Anton Fase
Ahmad Mendes Moreira70′
87′ Rangelo Janga
Dave van Delft
Aymen Sellouf
Thomas Verhaar

Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.