NEC Nijmegen - NAC Breda 0-2 (0-2). Liga holenderska - 36. kolejka Eerste Divisie

3 maja na Goffertstadion odbyło się starcie 36. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Nijmegenu i NAC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem NAC 2-0.

S. van Hooijdonk 20'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 10. minucie spotkania, gdy Mounir El Allouchi strzelił z karnego pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Nijmegenu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie wynik ustalił Sydney van Hooijdonk. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie za Jonathana Okitę wszedł Jordy Bruijn. W tej samej minucie trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Thomas Beekman, a murawę opuścił Dirk Wanner.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Edgarowi Barretowi z jedenastki gospodarzy. Była to 66. minuta meczu. W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy Nijmegenu: Mathias De Wolf, Thibo Baeten, a na ich miejsce weszli Rangelo Janga, Javier Vet. A trener NAC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Darrena McIntosha-Buffonge'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marouan Azarkan.

Robin Schouten
66′ 76′ Edgar Barreto
Lewis Paul Fiorini
68′ Javier Vet
Marouan Azarkan74′
61′ Jonathan Yula Okita
Kaj de Rooij79′
61′ Dirk Wanner Proper
Thom Jan Marinus Haye
Elayis Tavşan
Mounir El Allouchi  10′ (k.) 79′
68′ Rangelo Maria Janga
Jethro Mashart
61′ Thomas Beekman
Michaël Madionis Mateo Maria87′
61′ Jordy Bruijn
Colin Rösler86′
68′ Mathias De Wolf
Yassine Azzagari
68′ Thibo Baeten
Anco Jansen79′
Anton Fase
Anouar Kali
Terell Ondaan
Darren Maatsen
76′ Ayman Sellouf
Darren Raekwon McIntosh-Buffonge74′

Nick Venema79′

Sędzia nie ukarał piłkarzy NAC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.