NEC Nijmegen - FC Volendam 1-0 (1-0). Liga holenderska - 30. kolejka Eerste Divisie

W starciu 30. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 15 marca, jedenastka Nijmegenu zwyciężyła z Volendamem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Goffertstadion.

E. Tavşan 19'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Nijmegenu wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Rens van Eijden zastąpił Kevina Bukusu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Elayis Tavsan dla drużyny Nijmegenu. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nijmegenu.

Między 62. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Volendamu doszło do zmiany. Jay Kruiver wszedł za Mohameda Bettiego.

Kibice Volendamu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calvina Twigta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ibrahim El Kadiri. W 81. minucie w drużynie Volendamu doszło do zmiany. Martijn Kaars wszedł za Zakarię El Azzouziego. Niedługo później trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Thomas Beekman, a murawę opuścił Elayis Tavsan.

Mohamed Betti62′ 68′
64′ Edgar Barreto
Marco Tol
Cas Odenthal
Mickey van de Ven
Souffian El Karouani
Derry John Murkin
12′ Rens van Eijden
Zakaria El Azzouzi81′
 19′ 90′ Elayis Tavşan
Dean Ruben James
12′ Kevin Vangu Phambu Bukusu
Jay Kruiver68′ 75′
90′ Thomas Beekman