NEC Nijmegen - FC Dordrecht 2-1 (1-1). Liga holenderska - 38. kolejka Eerste Divisie

W meczu 38. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 12 maja, zespół Nijmegenu zwyciężył z Dordrechtem 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Goffertstadion.

N. Bannis 5'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Nijmegenu wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Naoufal Bannis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dordrechtu , zdobywając bramkę w piątej minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Mathis Suray.

Piłkarze Nijmegenu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 16. minucie bramkę wyrównującą zdobył Rangelo Janga. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Edgar Barreto.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Nijmegenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Beekmana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 23 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Edgar Barreto. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 60. minucie za Rensa van Eijdena wszedł Kevin Vangu.

Po chwili trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Bradley Vliet, a murawę opuścił Mathis Suray. Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nijmegenu: Jonathan Yula, Jordy Bruijn, Rangelo Janga, na ich miejsce weszli: Mathias De Wolf, Terell Ondaan, Thibo Baeten. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adnana Ugura, Devona Koswala zajęli: Jaron Vicario, Julius Bliek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 90. minucie spotkania, gdy Javier Vet zdobył drugą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Terell Ondaan.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Jurian Hobbel
60′ Edgar Barreto
Özgür Aktas
Terry Lartey Sanniez
Devon Koswal84′
Souffian El Karouani
Thomas Poll
60′ Rens van Eijden
Nikki Baggerman
Elayis Tavşan
Mathis Suray68′
73′ Jordy Bruijn
Jari Schuurman
 90′ Javier Vet
Adnan Ugur83′
 16′ 76′ Rangelo Maria Janga
Richie Ephraim Musaba
73′ Jonathan Yula Okita
Mateja Bajunovic
60′ Kevin Vangu Phambu Bukusu
Valentino Pugliese
60′ Thomas Beekman
Jaron Vicario83′
73′ Mathias De Wolf
Bradley Miguel Dirk Vliet68′
76′ Thibo Baeten
Thomas Schalekamp
Anton Fase

73′ Terell Ondaan

Ayman Sellouf

Jedenastka Nijmegenu była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Dordrechtu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.