NEC Nijmegen - FC Den Bosch 4-1 (1-0). Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 2 marca, zespół Nijmegenu zwyciężył z Den Bosch 4-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Goffertstadion.

P. van Moorsel 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Nijmegenu wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Javier Vet. Asystę zanotował Elayis Tavsan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nijmegenu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 46. minucie Javier Vet ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki asystował Edgar Barreto.

W 59. minucie za Jizza Hornkampa wszedł Ryan Trotman.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy pokonał bramkarza Elayis Tavsan. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Javier Vet.

W 70. minucie w zespole Nijmegenu doszło do zmiany. Jonathan Okita wszedł za Dirka Propera. W tej samej minucie trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joep van der Sluijs, a murawę opuścił Elayis Tavsan. A trener Den Bosch wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dona Bolsiusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Roy Kuijpers. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę.

Niedługo później Cas Odenthal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nijmegenu, strzelając kolejnego gola w 82. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Joepa van der Sluijsa.

Mimo że drużyna Den Bosch nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Paco van Moorsel.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Paco van Moorsel z Den Bosch. Była to 88. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Jorn van Hedel
81′ Edgar Barreto
Lorenzo Soares Fonseca
 82′ Cas Odenthal
Junior van der Velden
81′ Souffian El Karouani
Dwayne Green
Rens van Eijden
Kevin Felida
70′ Dirk Proper
Dhoraso Moreo Klas75′
Jordy Bruijn
Paco van Moorsel  83′ 88′
 5′, 46′ Javier Vet
Romano Ceciel Postema
 69′ 70′ Elayis Tavsan
Jizz Hornkamp59′
76′ Rangelo Maria Janga
Christophe van Zutphen
81′ Mathias De Wolf
Robin Voets
76′ Thibo Baeten
Soufyan Ahannach75′
Anton Fase
Ryan Lambert
70′ Jonathan Okita
Don Bolsius75′
81′ Ayman Sellouf
Ryan Lara Trotman59′
70′ Joep van der Sluijs
Sebastiaan van Bakel

Zespół Den Bosch zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Nijmegenu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Den Bosch w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.