NAC Breda - TOP Oss 3-0 (2-0). Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie

1 marca na Rat Verlegh Stadion w Bredzie odbył się mecz 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami NAC i FC Oss. Starcie zakończyło się zwycięstwem NAC 3-0.

26. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-03-01 21:00 | Stadion: Rat Verlegh Stadion | Arbiter: Martin van den Kerkhof
N. Venema 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół NAC wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w piątej minucie spotkania, gdy Dion Malone strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alexander Immers.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna NAC, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Alexander Immers. Bramka padła po podaniu Mounira El Allouchiego.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Morenowi Ruttenowi z zespołu gospodarzy. W 63. minucie Lewis Fiorini został zmieniony przez Anca Jansena.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Olivier Rommens, zawodnik FC Oss. W 72. minucie w jedenastce FC Oss doszło do zmiany. Justin Mathieu wszedł za Livia Miltsa. Kibice FC Oss nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kyvona Leidsmana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Lion Kaak.

Chwilę później trener NAC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Sydney van Hooijdonk, a murawę opuścił Mario Amare. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce NAC doszło do zmiany. Nick Venema wszedł za Kaja de Rooija.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Nick Venema. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Mounir El Allouchi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Bo Geens
59′ Moreno Rutten
Trevor David
 5′ Dion Malone
Jan Lammers
Ramon Hendriks
Rick Stuy van den Herik
Michaël Madionis Mateo Maria
Ruben Roosken
63′ Lewis Fiorini
Lion Kaak75′
 45′ Alexander Ricard Immers
Olivier Rommens71′
Thom Jan Marinus Haye
Philippe Rommens
84′ Kaj de Rooij
Mart Remans
76′ Mario Amare Bilate
Justin Mathieu72′
63′ Anco Jansen
Joshua Jeremiah Sanches
Marouan Azarkan
Lars Hutten
Darren Maatsen
Kyvon Leidsman75′
76′ Sydney van Hooijdonk
Cas Peters
84′  90′ Nick Venema
Evan Rottier

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna NAC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.