NAC Breda - SBV Excelsior 1-2 (1-0). Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna NAC przegrała z Excelsiorem 1-2 (1-0). Starcie odbyło się na Rat Verlegh Stadion w Bredzie.

R. Niemeijer 55',60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka NAC wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Moïse'owi Maoussému z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 45. minucie spotkania, gdy Mounir El Allouchi strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny NAC.

Piłkarze Excelsioru szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Reuven Niemeijer. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Niedługo po stracie bramki jedenastka Excelsioru objęła prowadzenie. Gola na 1-2 strzelił po raz drugi po godzinie gry Reuven Niemeijer.

W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Ahmadowi Mendesowi z Excelsioru. Kibice Excelsioru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dylana Seysa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Reuven Niemeijer. Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Sondre Skogenowi, piłkarzowi gości.

Trener NAC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Thoma Hayego i na pole gry wprowadził napastnika Nicka Venemę, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 87. minucie Mats Wieffer został zmieniony przez Sandera Fischera. W 89. minucie w drużynie NAC doszło do zmiany. Darren Maatsen wszedł za Robina Schoutena.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Alessandro Damen
89′ Robin Schouten
Siebe Horemans
Dion Omar Rudchell Malone
Sondre Skogen77′
15′ Moïse Wilfrid Maoussé Adilehou
Robin van der Meer
Ramon Hendriks
Hervé Matthys
 45′ (k.) Mounir El Allouchi
Mats Wieffer87′
80′ Thom Jan Marinus Haye
Dylan Seys76′
89′ Darren Maatsen
Dave van Delft
Darren Raekwon McIntosh-Buffonge
Thomas Verhaar
80′ Nick Venema

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Excelsioru pokazał dwie.

Jedenastka NAC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół gości w drugiej połowie także dokonał dwóch zmian.