NAC Breda - Roda Kerkrade 2-2 (1-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

8 stycznia na Rat Verlegh Stadion w Bredzie odbyło się spotkanie 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami NAC i Rody. Mecz zakończył się remisem 2-2.

P. Pflücke 58'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy objęła prowadzenie. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Mounir El Allouchi. Sytuację bramkową stworzył Robin Schouten.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NAC.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Robin Schouten osłabiając tym samym drużynę NAC.

W 54. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Keesa Luijckksa. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 56. minucie Kaj de Rooij został zastąpiony przez Jethra Masharta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w 58. minucie spotkania, gdy Patrick Pflücke strzelił drugiego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole NAC doszło do zmiany. Lex Immers wszedł za Nicka Venemę.

Trener NAC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Colina Roslera i na pole gry wprowadził napastnika Maria Amarego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna NAC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Amare. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mounir El Allouchi.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Rody doszło do zmiany. Fabian Serrarens wszedł za Benjamina Bouchouariego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Jan Hoekstra
53′ Robin Schouten
Stefano Marzo
Dion Malone
Kees Luijckx  54′ 54′ (k.)
81′ Colin Rosler
Danny Bakker
 3′ Mounir El Allouchi
Robert Klaasen
56′ Kaj de Rooij
Thijmen Goppel
Sydney van Hooijdonk
Erik Falkenburg
81′ Nick Venema
Richard Olav Jensen
56′ Jethro Mashart
Pepijn Schlösser
Roger Riera Canadell
Michalis Ioannou
Yassine Azzagari
Livio Milts
81′ Lex Immers
Nicky Souren
Milan Vanacker
Niek Vossebelt
81′  85′ Mario Amare Bilate
Fabian Serrarens88′
Huseyin Dogan
Jimmy Vijgen
Pjotr Kestens

Przewaga drużyny Rody w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników Rody żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną czerwoną.

Drużyna NAC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.