NAC Breda - MVV 3-0 (2-0). Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 22 października, drużyna NAC zwyciężyła z MVV 3-0 (2-0). Mecz na Rat Verlegh Stadion w Bredzie obejrzało 14 874 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-22 20:10 | Stadion: Rat Verlegh Stadion | Widzów: 14874 | Arbiter: Edwin van de Graaf
B. van Schuppen 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka NAC wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NAC w 13. minucie spotkania, gdy Ralf Seuntjens zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Thom Haye.

Zespół MVV ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Vieri Kotzebue. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Thom Haye.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Clintowi Essersowi z MVV. Była to 40. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka MVV wyszła w zmienionym składzie, za Allana Delferrierego wszedł Rico Zeegers. W 59. minucie Leroy Labylle został zmieniony przez Mitchela Keulena.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Michaël Mateo, Pjotr Kestens, a na ich miejsce weszli Jethro Mashart, Vieri Kotzebue.

Dopiero w drugiej połowie Boris van Schuppen wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Pjotr Kestens.

Po chwili trener NAC postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Diona Malone'a wszedł Moïse Maoussé, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 78. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy NAC: Kaj de Rooij, Ruben Ligeon, na ich miejsce weszli: Odysseus Velanas, Moreno Rutten. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mitchy'ego-Yorhama Ntelo, Marca Kleinena zajęli: Twan Visser, Saul Penders. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Thijmen Joel Sander Nijhuis
82′ Ruben Ewald Ligeon
Clint Essers40′
76′ Dion Omar Rudchell Malone
Allan Michaël Delferriere46′
Danny Bakker
Matteo Waem
61′ Jethro Mashart
Leroy Labylle59′
Thom Jan Marinus Haye
Sven Blummel
 69′ Boris van Schuppen
Marco Kleinen78′
Yassine Azzagari
Mart Remans
 17′ 61′ Vieri Kotzebue
Nicky Souren
82′ Kaj de Rooij
Orhan Džepar
 13′ Ralf Seuntjens
Mitchy-Yorham Ntelo Mbala78′
Roy Kortsmit
Romain Matthys
76′ Moïse Wilfrid Maoussé Adilehou
Joshua Jonas Wehking
61′ Michaël Madionis Mateo Maria
Mitchel Keulen59′
Colin Rösler
Simon Libert
82′ Moreno Rutten
Rico Theodorus Johannes Zeegers46′
Milan Vanacker
Tim Zeegers
Sabir Agougil
Roland Romario Alberg
82′ Odysseus Velanas
Kai-David Bösing
61′ Pjotr Kestens
Twan Visser78′

Marciano Aziz

Adam Mami

Saul Penders78′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom MVV przyznał jedną żółtą.

Jedenastka NAC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.