NAC Breda - Helmond Sport 1-0 (0-0). Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 27 listopada, zespół NAC zwyciężył z Helmondem 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Rat Verlegh Stadion w Bredzie.

M. Adilehou 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna NAC wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Drużyna Helmondu od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 34. minucie Kevin Vangu został zastąpiony przez Paula Fosu-Mensaha.

Trener NAC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ayouba Kosiah, a murawę opuścił Welat Cagro. W 67. minucie w jedenastce Helmondu doszło do zmiany. Arno Van Keilegom wszedł za Jossue Doleta.

Niedługo później trener Helmondu postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jules'a Houttequieta wszedł Bryan Van Hove, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Helmondu nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W tej samej minucie w zespole NAC doszło do zmiany. Moïse Maoussé wszedł za Michaëla Mateo.

Jedyną bramkę meczu dla NAC zdobył Moïse Maoussé w 89. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Thom Haye.

Robin van der Meer
85′ Michaël Madionis Mateo Maria
Dean van der Sluijs
Thom Jan Marinus Haye
Jarno Lion
59′ Jarchinio Angelo Roberto Antonia
Sander Vereijken
Kaj de Rooij
Jules Houttequiet85′
60′ Welat Cagro
Gaétan Carina Alexander Bosiers
46′ Boris van Schuppen
Robin Mantel
85′  89′ Moïse Wilfrid Maoussé Adilehou

Odysseus Velanas

59′ Pjotr Kestens

60′ Ayouba Kosiah

46′ Ezechiel Banzuzi

Drużyna NAC była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka NAC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.