NAC Breda - FC Eindhoven 2-1 (2-1). Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 12 lutego, jedenastka NAC zwyciężyła z FC Eindhoven 2-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Rat Verlegh Stadion w Bredzie.

B. De Keersmaecker 3'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół NAC wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FC Eindhoven nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Brian De Keersmaecker. Przy zdobyciu bramki pomógł Hugo Botermans.

Niedługo później Lewis Fiorini wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, strzelając gola w 18. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Michaël Mateo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół NAC przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Immers.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Mounir El Allouchi, piłkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 49. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie za Kaja de Rooija wszedł Marouan Azarkan.

A kibice FC Eindhoven nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dica Japa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alef Joao. Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze NAC: Moïse Maoussé, Mounir El Allouchi, na ich miejsce weszli: Colin Rosler, Anco Jansen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Briana De Keersmaeckera, Maartena Peijnenburga zajęli: Dave de Meij, Mitchel van Rosmalen. Niedługo później trener NAC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Nick Venema, a murawę opuścił Lewis Fiorini.

Dwie minuty później w drużynie FC Eindhoven doszło do zmiany. Bart Biemans wszedł za Hugona Botermansa. W drugiej połowie nie padły gole.

Lorenzo van Kleef
81′ Moïse Wilfrid Maoussé Adilehou
Valentino Vermeulen
Ramon Hendriks
Mawouna Kodjo Amevor
Michaël Madionis Mateo Maria
Jason Bourdouxhe49′
 33′ Alexander Ricard Immers
Maarten Peijnenburg86′
 18′ 90′ Lewis Fiorini
Pieter Bogaers69′
67′ Thom Jan Marinus Haye
Brian De Keersmaecker  3′ 74′
38′ 81′ Mounir El Allouchi
Hugo Botermans90′
Mario Amare Bilate
Jort van der Sande
74′ Kaj de Rooij
David Janssen
81′ Colin Rosler
Gijs Vercoelen
Milan Vanacker
Dico Chezarino Joey Jap Tjong74′
Yassine Azzagari
Alex Smeins
74′ Marouan Azarkan
Mitchel van Rosmalen86′
81′ Anco Jansen
Dave de Meij74′
Darren Maatsen
Zoran Hurkmans
Darren Raekwon McIntosh-Buffonge

90′ Nick Venema

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.