NAC Breda - Almere City FC 4-0 (2-0). Liga holenderska - 22. kolejka Eerste Divisie

1 lutego na Rat Verlegh Stadion w Bredzie odbyło się starcie 22. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami NAC i Almere. Mecz zakończył się zwycięstwem NAC 4-0.

M. El Allouchi 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół NAC wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Almere próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 21. minucie spotkania, gdy Alexander Immers zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Kaj de Rooij.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tima Receveura z Almere, a w 34. minucie Thoma Hayego z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NAC, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy trafił Mario Amare. Przy strzeleniu gola pomagał Lewis Fiorini.

Drugą połowę zespół Almere rozpoczął w zmienionym składzie, za Meesa Kaandorpa wszedł Oussama Bouyaghlafen. W 58. minucie za Iliasa Alhafta wszedł John Yeboah.

W tej samej minucie w drużynie Almere doszło do zmiany. Elias Grænge wszedł za Tima Receveura.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mario Amare z NAC. Asystę przy golu zanotował Mounir El Allouchi.

Trener NAC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicka Venemę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kaj de Rooij. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mounir El Allouchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Jethra Masharta.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze NAC: Darren McIntosh-Buffonge, Yassine Azzagari, a na ich miejsce weszli Mounir El Allouchi, Alexander Immers. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Frederik Helstrup
77′ Michaël Madionis Mateo Maria
Thibaut Lesquoy
 21′ 90′ Alexander Ricard Immers
Ryan Koolwijk
Lewis Fiorini
Tim Charles Pieter Receveur30′ 58′
34′ Thom Jan Marinus Haye
Mees Kaandorp46′
 85′ 90′ Mounir El Allouchi
Faris Hammouti
 44′, 59′ 85′ Mario Amare Bilate
Ilias Alhaft58′
77′ Kaj de Rooij
Thomas Jacco Verheydt
Roy Kortsmit
Agil Etemadi
Chiel Kramer
Stijn Keller
77′ Jethro Mashart
Anwar Bensabouh
90′ Yassine Azzagari
Xian Ghislaine Emmers
Boris van Schuppen
Stije Resink
85′ Pjotr Kestens
Steve Tunga Malanda
90′ Darren Raekwon McIntosh-Buffonge
Oussama Bouyaghlafen46′
77′ Nick Venema
Elias Fritjof Grænge Sørensen58′

John Yeboah Zamora58′

Przewaga drużyny Almere w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka NAC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.