MVV - SC Telstar 2-0 (0-0). Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie

W meczu 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 26 lutego, zespół MVV zwyciężył z Telstarem 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na De Geusselt w Maastrichcie.

M. Angiulli 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania drużyna MVV wygrała 22 razy i zanotowała 15 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nielsowi van Wettenowi z jedenastki gości. Była to 18. minuta pojedynku.

W 48. minucie kartkę dostał Daniel Adshead z Telstara.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Kürşad Sürmeli. Przy strzeleniu gola pomagał Sven Blummel.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Kürşada Sürmelego, zawodnika gospodarzy. W 71. minucie za Joya-Lance Mickelsa wszedł Djibril Dianessy. A kibice Telstara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Casa Dijkstrę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Daniel Adshead.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Telstar: Farouqowi Limouriemu w 86. minucie i Shayne Pattynamie w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. W tej samej minucie trener MVV postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Arne'a Naudtsa wszedł Manuel Angiulli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi MVV utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi MVV udało się strzelić gola i wygrać.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół MVV, zdobywając kolejną bramkę. W szóstej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza Manuel Angiulli. W zdobyciu bramki pomógł Djibril Dianessy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Shayne Pattynama90′
 49′ 54′ Kürşad Sürmeli
Daniel Adshead48′ 81′
90′ Arne Marnix Naudts
Glynor Plet
71′ Joy-Lance Mickels
Ozan Can Kökcü82′
Thibaut Rausin
Trevor Doornbusch
Lars van Meurs
Abdel Mounaim El Ouazzane
90′  90′ Manuel Charly Angiulli
Mircle Elstak
71′ Djibril Dianessy
Roscello Vlijter

Piłkarze MVV obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Telstara w drugiej połowie wymienił czterech graczy.