MVV - SBV Excelsior 1-0 (0-0). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

W starciu 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 20 lutego, jedenastka MVV zwyciężyła z Excelsiorem 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na De Geusselt w Maastrichcie.

D. Dianessy 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Excelsioru wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Excelsioru próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Excelsioru rozpoczął w zmienionym składzie, za Brandona Rutherforda wszedł Robin van der Meer. W 67. minucie w drużynie MVV doszło do zmiany. Djibril Dianessy wszedł za Joya-Lance Mickelsa.

W 74. minucie Julian Baas został zastąpiony przez Mitchella van Rooijena. Na murawie, jak to często zdarzało się MVV w tym sezonie, pojawił się Tim Zeegers, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Rica Zeegersa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole MVV doszło do zmiany. Manuel Angiulli wszedł za Marca Kleinena.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Djibril Dianessy dla jedenastki MVV. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Jérôme Déom.

W 89. minucie w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Sander Fischer wszedł za Abdallaha Aberkanego. W następstwie utraty bramki trener Excelsioru postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Matsa Wieffera i na pole gry wprowadził napastnika Dave van Delfta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Alessandro Damen
77′ Rico Theodorus Johannes Zeegers
Julian Baas74′
78′ Marco Kleinen
Luigi Bruins
Sven Blummel
Reuven Niemeijer
Arne Marnix Naudts
Elías Már Omarsson
67′ Joy-Lance Mickels
Ahmad Mendes Moreira
Thibaut Rausin
Lars Bleijenberg
Lars van Meurs
Maarten de Fockert
78′ Manuel Charly Angiulli
Sander Fischer89′
Ermin Cavcic
Sondre Skogen
Raoul Last
Robin van der Meer46′
77′ Tim Zeegers
Niek den Heeten
67′  88′ Djibril Dianessy
Mitchell van Rooijen74′

Redouan El Hankouri

Delano Gouda

Dave van Delft89′

Drużyna Excelsioru miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Excelsioru w drugiej połowie dokonała czterech zmian.