MVV - Roda Kerkrade 2-4 (2-3). Liga holenderska - 33. kolejka Eerste Divisie

12 kwietnia na De Geusselt w Maastrichcie odbył się mecz 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i Rody. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rody 4-2.

F. Serrarens 42'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Benjamin Bouchouari, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MVV w 12. minucie spotkania, gdy Jérôme Déom strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Rico Zeegers.

Drużyna Rody ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Joy-Lance Mickels. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Jérôme Déom.

W 22. minucie Erik Falkenburg został zmieniony przez Fabiana Serrarensa.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie bramkę kontaktową zdobył Patrick Pflücke. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Rody przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Richard Jensen wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Thijmen Goppel.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Abrahimowi Soumaoro z MVV.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 2-3 w 42. minucie zdobył Fabian Serrarens.

W pierwszych minutach drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Thibaut Van Acker osłabiając tym samym drużynę MVV.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Richard Jensen z Rody. Bramka padła po podaniu Roberta Klaasena.

Chwilę później trener Rody postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Niek Vossebelt, a murawę opuścił Benjamin Bouchouari. W 66. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Svenowi Blummlowi, zawodnikowi MVV. Trener MVV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Koena Kostonsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sven Blummel.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom MVV: Jérôme'owi Déomowi w 71. i Koenowi Kostonsowi w 76. minucie. W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Rody: Kees Luijckx, Jimmy Vijgen, a na ich miejsce weszli Ali Messaoud, Thijmen Goppel. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Stefano Marzo
41′ Abrahim Mohamed Soumaoro
Richard Olav Jensen  34′, 62′
Luc Mares
Danny Bakker
Gaston Salasiwa
Amir Absalem
66′ 66′ Sven Blummel
Benjamin Bouchouari11′ 65′
50′ Thibaut Van Acker
Robert Klaasen
 19′ Joy-Lance Mickels
Ali Messaoud83′
Kürşad Sürmeli
Thijmen Goppel83′
Arne Marnix Naudts
Erik Falkenburg22′
 12′ 71′ Jérôme Déom
Dylan Vente
66′ 76′ Koen Kostons
Jimmy Vijgen83′

Zespół Rody był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Rody pokazał jedną żółtą.

Drużyna MVV w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości wymienił czterech graczy.