MVV - Helmond Sport 1-1 (1-0). Liga holenderska - 21. kolejka Eerste Divisie

22 stycznia na De Geusselt w Maastrichcie odbyło się starcie 21. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i Helmondu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

L. Duijvestijn 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki zespół Helmondu wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze MVV nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Joeri Schroijen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MVV.

Trener MVV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Tim Zeegers, a murawę opuścił Rico Zeegers. A kibice Helmondu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gaétana Alexandra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arno Van Keilegom. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie Lance Duijvestijn wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Boyd Reith.

W 73. minucie za Koena Kostonsa wszedł Joy-Lance Mickels. W 77. minucie Jelle Goselink został zmieniony przez Jessego Hendrikksa, co miało wzmocnić zespół Helmondu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arne'a Naudtsa na Marca Kleinena w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Lance'owi Duijvestijnowi, zawodnikowi Helmondu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Stijn van Gassel
61′ Rico Theodorus Johannes Zeegers
Maxime De Bie
73′ Koen Kostons
Arno Van Keilegom63′
90′ Arne Marnix Naudts
Jelle Goselink77′
 9′ (k.) Joeri Schroijen
Gaétan Carina Alexander Bosiers63′
61′ Tim Zeegers
Jeff Stans
90′ Marco Kleinen
Kay van der Vorst
73′ Joy-Lance Mickels
Jessy Hendrikx77′

Juul Respen

Jordy Thomassen

Przewaga jedenastki Helmondu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy MVV żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół MVV w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.