MVV - FC Volendam 2-2 (0-2). Liga holenderska - 36. kolejka Eerste Divisie

W meczu 36. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 30 kwietnia, drużyna MVV zremisowała z Volendamem 2-2 (0-2). Mecz na De Geusselt w Maastrichcie obejrzało 400 widzów.

36. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-30 20:00 | Stadion: De Geusselt | Widzów: 400 | Arbiter: Martin van den Kerkhof
M. Kaars 7',38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Volendamu wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Martijn Kaars. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volendamu w 38. minucie spotkania, gdy Martijn Kaars zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Marco Tol.

Na drugą połowę jedenastka MVV wyszła w zmienionym składzie, za Marca Kleinena wszedł Shermar Martina. Na murawie, jak to często zdarzało się MVV w tym sezonie, pojawił się Manuel Angiulli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Abrahima Soumaoro.

Drugą połowę drużyna Volendamu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marca Tola wszedł Brian Plat.

Piłkarze MVV odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę kontaktową zdobył Sven Blummel.

W 72. minucie Djibril Dianessy został zmieniony przez Koena Kostonsa. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Volendamu: Mike Eerdhuijzen, Ibrahim El Kadiri, Samuele Mulattieri, na ich miejsce weszli: Dean James, Lequincio Zeefuik, Jim Beers. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rica Zeegersa, Svena Blummla zajęli: Tim Zeegers, Matteo Waem. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Arne Naudts wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Nordin Bakker
78′ Rico Theodorus Johannes Zeegers
Denso Kasius
46′ Abrahim Mohamed Soumaoro
Marco Tol46′
Luc Mares
Mike Eerdhuijzen72′
Gaston Salasiwa
Derry John Murkin
72′ Djibril Dianessy
Boy Darryl Deul
46′ Marco Kleinen
Martijn Kaars  7′, 38′
Jérôme Déom
Samir Ben Sallam
Joy-Lance Mickels
Ibrahim El Kadiri72′
 90′ (k.) Arne Marnix Naudts
Micky van de Ven
 52′ 84′ Sven Blummel
Samuele Mulattieri89′
Thibaut Rausin
Barry Lauwers
Lars van Meurs
Mohamed Betti
46′ Manuel Charly Angiulli
Dean Ruben James72′
Raoul Last
Brian Plat46′
46′ Shermar Donald Emigdio Martina
Joey Antonioli
84′ Matteo Waem
Robin Schulte
78′ Tim Zeegers
Jim Beers89′
72′ Koen Kostons
Zakaria El Azzouzi

Dyllandro Panka

Lequincio Zeefuik72′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna MVV w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.