MVV - FC Utrecht II 0-2 (0-1). Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

8 stycznia na De Geusselt w Maastrichcie odbył się mecz 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i Utrechtu II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Utrechtu II 2-0.

J. Hilterman 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół MVV wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Odysseus Velanas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu II , strzelając gola w drugiej minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Utrechtu II.

Na drugą połowę drużyna MVV wyszła w zmienionym składzie, za Koena Kostonsa, Matteo Waema weszli Kürşad Sürmeli, Abrahim Soumaoro.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Utrechtu II, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jeredy Hilterman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Kibice Utrechtu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tima Pietersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Derensili Sanches. W 74. minucie Thibaut Van Acker zastąpił Thomasa van Bommla. W 77. minucie Tim Zeegers został zmieniony przez Kaiego Heeringsa, co miało wzmocnić zespół MVV. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hichama Acheffaya na Mohameda Mallahiego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Joey Houweling
77′ Tim Zeegers
Mark Pabai
Luc Mares
Reda Akmum
46′ Matteo Waem
Christopher Emanuel Mamengi
Gaston Salasiwa
Djevencio van der Kust
46′ Koen Kostons
Rida El Barjiji
Jérôme Déom
Raymond Huizing
74′ Thibaut Van Acker
Rick Meissen
77′ Kai Heerings
Yassin Nasser
46′ Abrahim Mohamed Soumaoro
Tim Pieters68′
46′ Kürşad Sürmeli
Özcan Yasar
74′ Thomas van Bommel

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka MVV w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.