MVV - FC Eindhoven 2-0 (0-0). Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

2 kwietnia na De Geusselt w Maastrichcie odbyło się spotkanie 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i FC Eindhoven. Mecz zakończył się zwycięstwem MVV 2-0.

A. Naudts 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 starcia zespół FC Eindhoven wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Iker Pozo z drużyny gości. Była to 18. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka FC Eindhoven rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ikera Poza wszedł Jens van Son. Trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alef Joao, a murawę opuścił Jasper Dahlhaus.

Drugą połowę zespół FC Eindhoven rozpoczął w zmienionym składzie, za Collina Seedorfa wszedł Lorenzo van Kleef. W 55. minucie kartkę dostał Mike Havekotte, piłkarz MVV. Trener MVV postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Kürşada Sürmelego i na pole gry wprowadził napastnika Koena Kostonsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Bramkarz FC Eindhoven wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Koen Kostons. Bramka padła po podaniu Jérôme'a Déoma.

W 72. minucie Jacky Donkor zastąpił Jorna Vancampa. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Maartenowi Peijnenburgowi z FC Eindhoven.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MVV w 73. minucie spotkania, gdy Arne Naudts zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Mitchel van Rosmalen został zmieniony przez Jasona Bourdouxhego, co miało wzmocnić drużynę FC Eindhoven. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svena Blummla na Manuela Angiullego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

MVV
55′ Mike Havekotte
Ruud Swinkels
87′ Tim Zeegers
Collin Seedorf46′
Abrahim Mohamed Soumaoro
Mawouna Kodjo Amevor
79′ Luc Mares
Iker Pozo La Rosa18′ 46′
57′ Kürşad Sürmeli
Jacky Donkor72′
89′ Sven Blummel
Mitchel van Rosmalen80′
 73′ (k.) Arne Marnix Naudts
Thom Anthony Walter Jonkerman
89′ Manuel Charly Angiulli
Jens van Son46′
57′  69′ Koen Kostons
Alef Jeronímo Joao46′

Jorn Vancamp72′ 90′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka MVV w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.