MVV - FC Den Bosch 3-1 (1-0). Liga holenderska - 38. kolejka Eerste Divisie

W meczu 38. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 12 maja, drużyna MVV wygrała z Den Bosch 3-1 (1-0). Pojedynek odbył się na De Geusselt w Maastrichcie.

J. Hornkamp 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć jedenastka Den Bosch wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze MVV nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Sven Blummel.

Na murawie, jak to często zdarzało się MVV w tym sezonie, pojawił się Matteo Waem, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 39. minucie Luca Maresa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MVV.

Jedenastka Den Bosch ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie celnym strzałem popisał się Koen Kostons. Asystę zaliczył Jérôme Déom.

W 62. minucie w jedenastce MVV doszło do zmiany. Rico Zeegers wszedł za Tima Zeegersa.

Niedługo później Arne Naudts wywołał eksplozję radości wśród kibiców MVV, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Koen Kostons.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matsa Deijla z Den Bosch, a w 84. minucie Mike Havekottego z drużyny przeciwnej. W 85. minucie Arne Naudts został zastąpiony przez Djibrila Dianessy'ego. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole MVV za Gastona Salasiwy wszedł Raoul Last, a w drużynie Den Bosch Stan Maas zmienił Ryana Lejtena.

Mimo że jedenastka Den Bosch nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 110 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie wynik ustalił Jizz Hornkamp. To już dwudzieste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

MVV
84′ Mike Havekotte
Wouter van der Steen
62′ Tim Zeegers
Mats Deijl80′
39′ Luc Mares
Lorenzo Soares Fonseca
Manuel Charly Angiulli
Junior van der Velden
85′ Gaston Salasiwa
Stan Maas85′
 31′ Sven Blummel
Dwayne Green
 68′ 85′ Arne Marnix Naudts
Romano Ceciel Postema
 58′ Koen Kostons
Jizz Hornkamp  85′
Thibaut Rausin
John Vos
Lars van Meurs
Teun van Grunsven
85′ Raoul Last
Paul Verhaegh
Abrahim Mohamed Soumaoro
Rik Mulders
39′ Matteo Waem
Sol van de Ven
62′ Rico Theodorus Johannes Zeegers
Ryan Yang Leijten85′
Marco Kleinen
Sven Roos
85′ Djibril Dianessy
Max van Hees

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Den Bosch w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.